Szukaj Pokaż menu

Kiedy naukowcy wychodzą protestować na ulice - najciekawsze slogany z ostatniego Marszu dla Nauki

57 014  
319   43  
W ostatnią sobotę, 22 kwietnia, obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji swoje marsze w różnych zakątkach świata zorganizowali naukowcy i zwykli ludzie, którzy wspierają szeroko pojętą naukę. Oto niektóre ze sloganów, jakie głosili.

#1. "Kiedy tylu introwertyków zbiera się razem w miejscu publicznym, wiesz, że jest jakiś problem"

Stare zdjęcia pokazują, jak wyglądał prawdziwy Dziki Zachód II

70 116  
272   33  
Poprzednio poznawaliśmy krajobrazy i codzienne życie na Dzikim Zachodzie, dziś poznamy aspekt życia miły sercu każdego Bojownika - bary, saloony i inne miejsca, gdzie można wypić piwo lub whisky.

#1.

7 ciekawostek o bitcoinach, najpopularniejszej kryptowalucie świata

68 867  
209   98  
Czym jest bitcoin - jak powstał i dlaczego? Kto jest jego twórcą i skąd się wzięła tak ogromna popularność waluty, która jeszcze dekadę temu była zaledwie w planach?

#1.

Bitcoin to tzw. kryptowaluta, czyli waluta istniejąca wyłącznie wirtualnie, przechowywana w wirtualnych portfelach (na osobistym komputerze właściciela bądź w specjalnym serwisie przechowującym). Na każdy jeden bitcoin składa się 100 milionów satoshi - pomniejszych jednostek nazwanych tak od pseudonimu przybranego przez twórcę waluty.

#2.


Działanie bitcoina nie podlega żadnym regulacjom. Ogół „emitowanej” waluty ograniczono do 21 milionów sztuk, a jej wartość znacząco się zmienia. Pewien mężczyzna z Norwegii dla zabawy zainwestował w 2009 roku równowartość 27 dolarów w 5 tys. bitcoinów, by po 4 latach stać się posiadaczem kryptowaluty o wartości niemal 900 tys. dolarów. W zupełności wystarczyło to na luksusowy apartament w dobrej dzielnicy Oslo.

#3.


Jeśli kiedyś waluta bitcoin była doskonałym obiektem do inwestycji - a powyższy przypadek pokazuje dobitnie, że tak właśnie było - to dobre czasy minęły. Owszem, kurs wciąż notuje gwałtowne zmiany, ale równie często jak wzrosty, są to też spadki. W efekcie można swoje zarobić, ale sporo też stracić.

#4.


Jeszcze do niedawna nie było wiadomo, kto kryje się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Twórca bitcoina ujawnił się dopiero w maju 2016 roku, kiedy i tak nie sposób było dłużej zachować anonimowości. Przedstawił dowody, które uznano za wystarczające do zweryfikowania jego autorstwa. To Craig Wright, australijski przedsiębiorca z branży technologicznej, znany z ekscentrycznego charakteru i ogromnego umiłowania dla kryptowalut.

#5.


Bitcoiny można kupić od posiadaczy albo… „wydobyć”. Owo wydobycie polega na udostępnianiu mocy obliczeniowej swojego komputera dla wykonywania określonych operacji. Ponieważ docelowa ilość emitowanej waluty jest ograniczona, a wielkość emisji sukcesywnie maleje, wydobywanie bitcoinów jest coraz bardziej czaso- i pracochłonne. Dlatego powstają nawet specjalne „farmy”, łączące całe szeregi komputerów wspólnie pracujących na zarobek.

#6.


Bitcoiny przechowuje się w specjalnych portfelach, do których dostęp chroniony jest hasłem. Co jednak w przypadku zagubienia hasła? Tzw. kaplica. Nie ma żadnej możliwości odzyskania pieniędzy. A ponieważ każdy bitcoin ma indywidualny numer-klucz, oznacza to, że zawartość zagubionego portfela wypada z obiegu na zawsze.

#7.


Jednymi z głównych przyczyn popularności bitcoinów są anonimowość kryptowaluty, brak barier i ograniczeń oraz niezależność od banków czy instytucji regulujących. M.in. dlatego bitcoin tak bardzo przypadł do gustu po ciemnej stronie rynku. Ale za bitcoiny kupić można nie tylko działkę heroiny czy mało używaną nerkę. BTC akceptują też zupełnie legalne sklepy, jak np. znany większości graczy Steam.

Źródła: 1, 2, 3
209
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Stare zdjęcia pokazują, jak wyglądał prawdziwy Dziki Zachód II
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Oczekiwania kontra rzeczywistość VIII - największa profanacja pizzy
Przejdź do artykułu 7 rzeczy, których nikt nie uważa za prawdziwe. Niesłusznie!
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu 7 geograficznych ciekawostek z naszego europejskiego podwórka
Przejdź do artykułu Polska to nie kraj, to stan umysłu – Kazik Staszewski pokazał mamę
Przejdź do artykułu 10 naprawdę potwornickich ciekawostek
Przejdź do artykułu Kiedy wychodzisz za mąż po 30. – Demotywatory
Przejdź do artykułu PICNIC w dziale IT w wersji komiksowej
Przejdź do artykułu Tajemnica metalicznych kotłów z syberyjskiej Doliny Śmierci

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą